Lucifer

10. února 2013 v 15:29 | Nemesis |  Original CZ
Tohle je jedno z mých povedenějších děl s názvem Lucifer
Nemesis

Na začátku všeho je vina a trest, veškerá naděje je zbytečná-navždy zapomeň, ale nikdy neodpusť. Vše začalo v Ráji -jednoho zimního rána za neustálých modliteb andělů, za křiku svaté panny zrozen byl nový život - říkají mu Lucifer- Světlonoš. To on je vyvolený, pravá ruka Boha - andělé udělají vše pro jeho blaho. A tak žijí všichni andělé pospolu ve vzájemné lásce a porozumění…až jednoho dne - Bůh se rozhodl seslat na lidstvo největší potopu v dějinách lidstva- to pro jejich přetvářku, hříchy, jenž nelze odpustit.
Ale Světlonoš byl proti, tento trest byl příliš krutý - a v Ráji vůbec poprvé bylo cítit napětí - někteří andělé se přikláněli k Božímu rozhodnutí, jiní byli stejně jako Lucifer proti tomu, aby tisíce lidí zhynulo v rozbouřených vodách, žádali pro lidstvo mírnější trest, vždyť ani andělé nejsou tak úplně nevinní.
A Bůh se rozhodl potrestat neposlušnost a vypověděl Lucifera z Ráje - jako spiklence. Ještě jedno přání však Lucifer vyřkl než odešel -rozloučit se s rodinou - bylo mu vyhověno. Jeho matka plakala, prosila Boha o milost, ale ten byl imunní vůči jejímu nářku. Jeho malá sestřička spala na malém naducaném mráčku. Pohladil ji po zlatých vláskách - a odešel.
Země nebyla příjemné místo pro život - cítil veškerý hněv, zlobu, závist - lidí bohatých i chudých, nemocných i zdravých. Bloudil nočními ulicemi zapáchajícími splašky, všude kolem sebe cítil beznaděj. A pak - jednoho dne - nebe se zbarvilo do ruda krví andělů, jenž bojovali pro záchranu lidstva - a z Ráje padala k zemi bílá pírka . Vítr si s nimi pohrával, nesl je daleko, občas některé pírko padlo do prachu, ale vítr je opět zvedl - a pak to pírko padlo a vítr už nezavál…kdy přesně se z Boha stal Ďábel? Pak z nebe padala hvězda, cítil vůni krve, pachuť bolesti a zoufalství - tou hvězdou byla brána do Ráje.
Takže ďábel zvítězil, možná stálo za to bojovat, ale teď je příliš pozdě - do očí se mu nahrnuly slzy - všichni svatí, které znal, všichni jeho přátelé, celá rodina, andělé, pro které tolik znamenal, kteří si jej vážili více než samotného Boha (nebo Ďábla?), všichni mrtví. Stál na střeše déle neobývané staré továrny, z níž byl nádherný výhled na celé ošklivé šedé město, jímž se valily oblaky šedé mlhy. Klekl na kolena a naposledy vzhlédl k nebi zbarvenému krví. Z kalhot vytáhl malou pistoli - nocí pronikl výstřel. Padl k zemi na místě mrtvý.
"Nééé"!!! Jeho sestra letěla nejrychleji jak mohla, ale už mu v tom nedokázala zabránit -krev mu stékala ze spánku do jejích dlaní, kde se měnila v rubíny.
Desatero káže nezabiješ a krev teče proudem, krev falešných křesťanů plní koryta řek...kde je teď jejich Bůh? Kde byl Bůh v době, kdy je sužovala neúroda, tragická sucha a hlad? Kde byl v době, kdy děti umíraly na tuberkulozu a muži páchali ty nejodpornější zločiny na ženách?...Ale Lilith vyhraje, musí Boha zničit a pak napravit zlo, které vládce napáchal - brzy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mike-David Mike-David | 14. února 2013 v 17:19 | Reagovat

Krásnej článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama